Jak wybrać buty jesienne?

Obuwie to jedna z najbardziej uzależnionych od warunków pogodowych część garderoby. Zupełnie inne buty założymy w wysokich temperaturach, a zupełnie inne w niskich. Jednak także inne założymy, jeżeli na zewnątrz będzie gorąco, a jednocześnie będzie padać, niż jakby nie padało w ogóle. Dlatego też należy wybierać nowe buty z rozsądkiem, tak by nie musieć później kupować innych. Wszystko trzeba jednak bardziej dokładnie przemyśleć, z uwagi że bardzo atrakcyjne buty mogę się równie bardzo szybko zepsuć.

Jakie buty na jesień?

Porą roku, w której warunki pogodowe są najbardziej niepewne jest jesień. W ten sam dzień możemy być świadkami ulewnego deszczu i całkiem słonecznej pogody. Dlatego buty jesienne muszą charakteryzować się uniwersalnością. Niestety, wiele producentów starając się o to, by buty nadawały się na każdą okazję, zapomina o tym, że jest to także element garderoby, a więc muszą być przy tym ładne. Wybór obuwia, który spełnia wszystkie te wymagania jest więc naprawdę bardzo trudny.

Na samym początku należy zastanowić się nad materiałem. Z klasycznych rozwiązań, warto zastanowić się nad skórą. Tutaj sytuacja jest bardzo dobra, ponieważ zawsze można mieć pewność, że deszcz nie będzie wielkim problemem oraz że raczej będzie w skórzanych butach ciepło. Jednak w przypadku skóry, większy dylemat może pojawiać się z wyglądem. Buty nie powinny być zbyt eleganckie, bo nie będą wyglądały dobrze z każdym strojem. Rozwiązaniem może być zapoznanie się z tematyką blogów modowych i wybór najczęściej pojawianego się wzoru- zarówno w stylizacjach eleganckich jak i casualowych. Wtedy wystarczy tylko znaleźć ich odpowiednik w sklepie.

Drugim sposobem na materiał może być deklaracja sprzedawcy. Buty faktycznie powinny być nieprzemakalne, jeżeli sprzedawca tak twierdzi. Jeżeli tak nie jest- jest to bardzo dobry powód do reklamacji. Należy się tylko dowiedzieć, czy warunkiem nieprzemakalności jest odpowiednia wcześniejsza impregnacja obuwia.

Czy istnieją jesienne buty idealne?

Posiadając nawet najlepsze obuwie często nie uciekniemy od tego, że nie będziemy z nich zadowoleni. Nawet najlepsze nieprzemakalne buty mogą nie pomóc, kiedy przypadkowo wejdzie się w głęboką kałużę. Nie ma idealnych butów- zawsze w pewnej sferze będzie coś nie tak. Jednak nie należy się tym zrażać. Lepiej po prostu dobrze poszukać. Dobrze wybierać sprawdzone marki oraz sprawdzonych sprzedawców, u których nie ma problemów z gwarancją i zwrotem. Celować należy bowiem w buty, które będą służyły więcej niż tylko jedną jesień. Przy takim założeniu jednak należy pamiętać o fakcie, że liczy się to z większymi kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *